Zdrowie

2 grudnia

1145

Sucha skóra u niemowlaka - jak i kiedy ją nawilżać

Sucha skóra u niemowlaka - jak i kiedy ją nawilżać

Najlepsze sposoby

Sucha skóra u niemowlaka to problem, z którym często borykają się świeżo upieczeni rodzice. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, aby kąpiel maluszka nie trwała za długo, a temperatura wody nie była za wysoka. Wystarczy 10-minutowa kąpiel i uważne sprawdzenie temperatury w wanience, aby pielęgnacja stała się przemyślana i korzystna dla dziecka. Po takiej kąpieli delikatnie wycieramy naszą pociechę, a w mokrą skórę ostrożnie wcieramy odpowiedni krem hipoalergiczny. W ciągu dnia dobrze jest też użyć tłustych kremów czy maści.

 

Warto też pamiętać o rytuale na dobranoc. Pomoże w tym oliwka dla dzieci, która dobrze oczyszcza, pozostaje delikatna i nadaje skórze zdrowy wygląd. Do kąpieli używamy wówczas specjalnego płynu o starannie wyselekcjonowanych składnikach, jak np. JOHNSONS® Bedtime. Następnie masujemy skórę dziecka, wcierając mleczko do ciała na dobranoc JOHNSONS® Bedtime. Oliwkę zaś nanosimy na dłonie, pocieraniem rozgrzewamy ją i delikatnie wmasowujemy w skórę maluszka.

Do pielęgnacji powinniśmy używać tylko kosmetyków starannie przebadanych, hipoalergicznych, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Nie przesadzajmy także z ilością używanych kosmetyków.

 

Ważne, aby sucha skóra głowy u noworodka była także odpowiednio nawilżona, dlatego najwyższej jakości oliwka sprawdzi się idealnie podczas codziennej pielęgnacji. Dotyczy to również takiego problemu jak sucha skóra za uszami u niemowlaka - warto zwrócić szczególną uwagę na to miejsce, aby nie pomijać go podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

 

Co jeszcze możemy zrobić?

Aby zadbać o skórę malucha, rodzice powinni także zatroszczyć się o jego otoczenie. Temperatura w sypialni dziecka nie powinna przekraczać 20 stopni, aby nie powodować nadmiernej suchości skóry. Regularnie wietrzmy pomieszczenie i starajmy się używać dobrego nawilżacza powietrza. Do prania warto wykorzystywać jedynie delikatne proszki, które nie powodują alergii.

Podczas spacerów w lecie osłaniajmy niemowlę przed słońcem i stosujmy krem ochronny. Zima zaś stosujmy kosmetyki, które ochronią skórę maleństwa przed niskimi temperaturami. Nie należy także oczywiście zapomnieć o odpowiednim ubiorze dostosowanym do pory roku.

 

Skutecznie nawilżającą oliwkę na dobranoc dla dziecka znajdziesz na stronie https://www.johnsonsbaby.com.pl/produkty/johnsons-bedtime-oliwka-na-dobranoc


Komentarze
Zostaw Komentarz