Edukacja

27 maja

1295

Prezent dla wychowawcy

Prezent dla wychowawcy

Zakończenie roku szkolnego to nie tylko rozdanie świadectw i początek upragnionych wakacji, ale też konieczność podziękowania wychowawcy za cały rok opieki nad naszymi pociechami. Zazwyczaj to trójka klasowa zajmuje się zorganizowaniem prezentu w imieniu całej klasy. My podpowiadamy, co najlepiej sprawdzi się na tę okoliczność.

Jaki prezent dla nauczyciela?

Na początku warto zaznaczyć, że powinniśmy unikać prezentów zbyt kosztownych. Nauczyciel może poczuć się skrępowany, dostając taki upominek, a przy tym zazwyczaj dużo bardziej ucieszy się z czegoś spersonalizowanego, od serca, niż drogiego gadżetu.

Na co więc się zdecydować?

  • kwiaty i bombonierki - to klasyk, który zawsze zrobi dobre wrażenie. Okazały bukiet najlepiej wybrać dla wychowawcy, a gdy mamy ochotę podziękować też innym nauczycielom, pojedyncza róża w przypadku kobiet, albo czekoladki w przypadku panów, z powodzeniem go zastąpią.

 

  • karty podarunkowe - to obecnie coraz popularniejszy prezent nie tylko w stosunkach towarzyskich, ale i właśnie formalnych. Jeżeli znamy nauczyciela na tyle dobrze, by ocenić, że przyda mu się na przykład karta do sklepu z dodatkami do wnętrz albo do którejś odzieżowej sieciówki z ubraniami w jego stylu, możemy spokojnie się na nią zdecydować. Dzięki temu unikniemy nietrafionego prezentu, gdyż to nauczyciel sam wybierze konkretny produkt.

 

  • kosze upominkowe - są bardziej wyszukane od standardowej bombonierki i często zawierają bardzo ciekawe kompozycje - wytrawne słodycze, dobre kawy, herbaty czy kosmetyki.

 

  • fotoksiążka - personalizowana fotoksaiążka ze zdjęciami dzieci z klasy oraz wychowawcy, ze szkolnych wycieczek i innych wydarzeń, to prezent, który na pewno wzruszy nauczyciela. Podobny album uczniowie mogą wykonać samodzielnie, ale to wymaga już większego zaangażowania z ich strony.

 

  • długopis/piór z grawerem - porządne piór albo długopis, który potem będzie służył nauczycielowi do skrupulatnego wypełnienia dziennika, to także dobra propozycja. W końcu długopisów w życiu nauczyciela nigdy dość! Na grawerze najlepiej zawrzeć podziękowania od danej klasy wraz z odpowiednią datą.

 

  • kubek ze zdjęciem klasy - zwyczajny prezent, jakim jest kubek, może przerodzić się w miłą pamiątkę, gdy zamówicie opcję z nadrukowanym zdjęciem klasowym. W końcu w życiu nauczyciela kawa to na pewno ważny element każda dnia, który daje mu siłę, by uporać się z naszymi dzieciakami - jak grzeczne, naszym zdaniem, by one nie były!

 

  • torba płócienna - taka z napisem “Super nauczyciel” wywoła uśmiech na twarzy obdarowanego, a przy tym jest prezentem bardzo praktycznym. Torby płócienne pomieszczą spokojnie wszystkie pomoce dydaktyczne i kartkówki czy inne prace do sprawdzenia. 

Komentarze
Zostaw Komentarz